У розпалі літо – час відпусток та відпочинку. Здавалося б, усі зимові загрози здоров’ю залишились у минулому, але на зміну грипу та ГРВІ приходять інші інфекції. Саме у цей період активізуються ентеровірусні інфекції.
Це багаточисленна група вірусів, які здатні розмножуватись майже в усіх органах і тканинах організму, та обумовлювати важкі захворювання, такі як: кишкові інфекції, серозний менінгіт, менінгоенцефаліт, міокардит та перикардит, герпетична ангіна, хронічний пієлонефрит, поліомієліт та інші.
Існування е
...
Читати далі »
|
МУХИ — найдокучливіші і всюдисущі комахи. У нашій місцевості переважають головним чином кімнатні мухи (так звані » велика» і » мала»), осінні жигалки, сірі м’ясні, сині і зелені. Вони легко проникають в житло. Лапки мух закінчуються кігтиками і липкими подушечками, завдяки яким вони легко пересуваються по стінах і стелі. У слині мух містяться ферменти, які розріджують тверду їжу. Мухи живляться майже всім тим, чим живиться людина, а також органічними залишками, що розкладаються.
Муха здатна переносити на своєму тілі до 6 млн. бактерій, а усередині себе до 28 млн! Мухи переносять на собі частки фекалій і, сідаючи на продукти харчування, залишають на них
...
Читати далі »
|
Досить часто спостерігаємо картину, коли діти із задоволенням граються у пісочниці, а поруч дорослі вигулюють у цих же пісочницях собак. І не підозрюють, як може відобразитись така гра на стані здоров’я дітей. Знайомо? Чи не так? Адже відомо, що собаки є основним джерелом збудника токсокарозу. В останні роки, у зв’язку з значним зростанням чисельності собак, особливо бродячих, масивним забрудненням навколишнього середовища їх фекаліями, захворювання токсокарозом стало серйозною медико-соціальною проблемою для багатьох країн світу, включаючи Україну.
Токсокароз – паразитарне захворювання, яке пов’язане з паразитуванням (міграцією) в організмі людини личинок токсок
...
Читати далі »
| |