10:42 Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз! | |
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 24 березня проголошено Днем боротьби з туберкульозом, а Указом Президента України від 22 березня 2002 року № 290 вcтановлено Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз в нашій країні. Метою цього заходу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу та об’єднання зусиль всіх членів суспільства для ліквідації цієї хвороби. За критеріями ВООЗ Україну віднесено до країн з високим рівнем розповсюдження туберкульозу і проголошено епідемію в 1995 році. Щогодини в нашій країні від цієї недуги помирає одна людина, а заражаються четверо. За відсутності лікування хворий з активною формою туберкульозу може щорічно заразити від 10 до 15 людей. Ця хвороба вражає людей незалежно від віку, статі та соціального становища, а також тварин та птахів. Епідемічна ситуація по Миронівському району також лишається неблагополучною. У 2015 році зареєстровано 30 випадків вперше діагностованого туберкульозу (в порівнянні з 2014 р. 26 випадків), значно зросла кількість із числа вперше виявлених хворих на хіміорезистентний туберкульоз (13 осіб проти 5 осіб в 2014 р.). Щорічно реєструються випадки захворювань серед дітей до 18-ти років. П’ять фактів, які варто знати про туберкульоз:
Якщо Ви маєте такі симптоми:
Не вагайтесь, а зверніться за консультацією до дільничного терапевта або лікаря-фтизіатра (пульмонолога). Щоб уберегтись від туберкульозу:
Боротьба з цим захворюванням – проблема комплексна вирішення якої лише на 10% залежить від медичної компетенції, решта – це соціальна складова. Існує пряма залежність рівня розповсюдження туберкульозу в країні від її соціально-економічного розвитку. У травні 2014 року учасники Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я схвалили 20-літню стратегію по боротьбі із глобальною епідемією туберкульозу. З приводу Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом ВООЗ закликає уряди, громадянське суспільство, медичних працівників, міжнародних партнерів і пацієнтів спільно працювати для реалізації цієї стратегії, а саме - виявляти, лікувати й виліковувати всіх хворих людей. В останні роки було досягнуто значних успіхів у сфері боротьби з туберкульозом, що дозволило врятувати життя 37 мільйонів людей, однак проблема поширення захворювання залишається актуальною. Щороку від туберкульозу, помирає близько 1,5 мільйони людей. ВООЗ сподівається до 2050 року зупинити у більшості країн світу цю епідемію. Успіх боротьби з туберкульозом в Україні залежить від систематичної уваги до цієї проблеми з боку держави та кожного громадянина.
| |
|
Всього коментарів: 0 | |