14:59 Як вберегтися від грипу та ГРВІ. Поради профілактики. | |
МОЗ попереджає: цього року епідемії грипу з численними ускладненнями не уникнути. За даними Міністерства охорони здоров'я України, в епідемічному сезоні захворюваності на грип і гострі респіраторні інфекції 2017-2018 років в Україні очікують три штами грипу: "Гонконг", "Брісбен" і новий для українців штам "Мічиган". Багаторічні спостереження за грипом, дані про імунітет до захворювання у здорових осіб, а також низький процент охоплення вакцинацією населення на тлі погіршення соціально-економічної ситуації в Україні дають усі підстави спрогнозувати зростання кількості захворілих на 14%. "Оскільки вірус "Мічиган" є підвидом "свинячого" грипу, то він має схожі ознаки захворювання. Його інкубаційний період складає 4-7 днів. Грип "Мічиган" відрізняється важким перебігом із великою ймовірністю виникнення ускладнень", – попередив заступник голови КМДА. Щойно вірус потрапив у сприятливе середовище (на слизовій оболонці ще здорової людини), він одразу починає розмноження. У хворих спостерігається підвищення температури до 38,7 С – 40 С, яка лишається високою протягом 3-х і більше діб. Також у хворих може спостерігатися один або кілька наступних симптомів: головний біль, ломота або біль у суглобах, м’язах; сонливість, слабкість, відмова від їжі; кашель без відходження мокроти; рясне виділення поту; сухість слизових оболонок рота, носа, носоглотки. У ході прогресування грипу стан хворого може ускладнюватись через розвиток пневмонії (первинної, вторинної або змішаної), серозного менінгіту, енцефаліту. При зараженні вірусом грипу "Мічиган" ускладнення розвиваються досить швидко та протікають складно. Пам'ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу - повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем. Профілактика захворювань Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ. Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:
Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:
Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні; -Якщо в родині з’явився хворий на грип або ГРВІ, то хворого необхідно терміново максимально можливо ізолювати на строк до 7 днів (тобто помістити в окрему кімнату), виділити йому окремий рушник і посуд; -Доглядати за хворим радимо тільки в масці з чотирьох шарів марлі, міняючи маску або прасувати її кожні 2 години; -Регулярно провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання; -Рекомендуємо систематичне загартовування організму, заняття фізкультурою і спортом; – Настійно радимо своєчасно лікувати захворювання придаткових пазух носа – гайморити, фронтити, етмоїдити;
На що необхідно звернути увагу: - Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових группах. У дітей молодшого віку передусім можуть з'явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла. У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу. - Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м'язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі - загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб. - Здебільшого на другу добу хвороби з'являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м'якшає, з'являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки. - Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень. - Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.
| |
|
Всього коментарів: 0 | |