Головна » 2017 » Вересень » 1 » КІР - ХВОРІТИ ЧИ ПОПЕРЕДИТИ
08:40
КІР - ХВОРІТИ ЧИ ПОПЕРЕДИТИ

Кір – гостре вірусне висококонтагіозне інфекційне захворювання з повітряно — крапельним шляхом передачі. Джерелом інфекції є хвора людина. Характерними симптомами кору є: підвищення температури тіла, ураження верхніх відділів респіраторного тракту і кон`юнктиви, висипка на слизових оболонках щік та поетапна висипка на тілі (1-й день: голова, шия, верхня частина грудної клітки, 2-й день: тулуб, верхні кінцівки, 3-й день: нижні кінцівки та дистальні відділи рук). Небезпечними є ускладнення при коровій інфекції (пневмонія та енцефаліт).

Після перенесеного захворювання зберігається довічний імунітет. Діти, що народилися від матерів, які перехворіли на кір, залишаються несприйнятливими до хвороби лише до 3-х місяців, так як протягом цього періоду в їх крові зберігаються захисні материнські антитіла. Особи, які не хворіли на кір і не щеплені проти неї, залишаються високо сприйнятливими до кору протягом усього життя і можуть захворіти у будь-якому віці.

За даними державного закладу «Український центр контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров`я України» в Україні спостерігається черговий епідемічний підйом захворюваності на кір.

Зростання захворюваності очікується у серпні-вересні після закінчення курортного сезону та повернення населення з неблагополучних щодо захворюваності на кір територій України.

В Україні зростання захворюваності на кір відбувається кожні 5-7 років. Однією з головних причин такої циклічності є низький рівень вакцинації. Минулий підйом захворюваності відзначався у 2011-2012, тоді офіційно було зареєстровано 13 000 випадків кору.

Формування нових організованих колективів, наявність великої кількості осіб з відсутністю протикорового імунітету, незадовільний стан імунізації як дитячого так і дорослого населення, зростання кількості осіб з груп ризику (роми, біженці, переселенці), у яких відсутні відомості про щеплення проти кору є надзвичайними факторами ризику щодо розповсюдження корової інфекції.

  • ефективним засобом профілактики кору та запобігання ускладнень є вакцинація. При правильній вакцинації імунітет виробляється у 95,0% вакцинованих на 21-28 день після введення вакцини. Щеплення дітей (вакцинація у 12 місяців та ревакцинація у 6 років) Перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху не є протипоказаннями до щеплення. Зробіть правильний вибір на користь здоров’я своєї дитини!
Переглядів: 412 | Додав: myronivka-lab | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar